Grup kavakyeli

28 Aralık 2008 Yazan Recep Yılmaz   Kategori Müzik

Rize’de öyle müzik grupları varki dinleyince daha önce niye farketmedim bi grubu diyorsunuz. Özellikle karadeniz müziğine farklı bir yaklaşımla can veren kavakyeli grubu’nu tebrik etmek istiyorum. Gerçekten de parçaları çok hoş özellikle “bugün cumartesi” isimli şarkısını çok beğenmiştim. Yıllardır dinlerim.. Geçenler de facebook’ta gezinirken kavakyeli’nin konser görüntülerine rastladım çok hoştu ;) Özellikle Demet Akalın’ın “mucize” adlı parçasını rize şivesiyle söylemeleri çok sevimliydi.. Videoyu yazının sonuna koyacam merak etmeyin hatta bi kaç parçasını da indirmenize olanak sağlayabilirim yazının sonundaki psikolojime bağlı.. Ne diyorduk evet, grup kavakyeli; Rize’de kurulan grubun patronu Salih Yılmaz adında Rize doğumlu aslen Artvin/Hopa’lı bir arkadaştır. Rize TV’de canlı yayın programlarına katılarak tanınan Salih Yılmaz grup kavakyeli’ni kurarak şarkılarını daha da evrenselleştirdi.

Grup Kavakyeli, Demet Akalın Mucize Parçası ( Karadeniz Şivesiyle )

Grubun resmi sitesi www.grupkavakyeli.com ‘dur. Ziyaret edip daha fazla bilgiye ulaşabilir şarkılarını indirebilirsiniz. Ben özellikle “Bugün Cumartesi” adlı parçasının indirme linkini vereyim size..

Grup Kavakyeli – Bugün Cumartesi

Grubun diğer üyeleri; Tanju Özdemir, Kadir Yılmaz, Bünyamin Karaloğlu, Çağrı Delihasan

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sayfa 1 - 11


Bu internet sitesinde (recepyilmaz.web.tr) yer alan içerik tamamen bilgilendirme, tanıtma amaçlıdır. Hiçbir telif hakkı içeren dosya internet sitesinde (recepyilmaz.web.tr) barındırılmamaktadır. Eğer telif hakkı barındıran yazı, dosya vb. gibi içerik varsa veya bu içeriklere bağlantı verilmişse ve bu içeriğin kullanımından kaynaklanan hukuki bir durum teşkil ederse tüm yasal sorumluluk içeriği kullanan kullanıcıda ve bağlantı verilen internet sitesindedir. Bu tür içerikleri 24 saat içinde bilgisayarınızdan silmeniz önerilir. Bu gibi durumlarda internet sitesi (recepyilmaz.web.tr) sorumluluk kabul etmemektedir. Size/kurumunuza ait telif hakkı doğuran bir yazı, dosya vb. gibi içerik olduğunu düşünüyorsanız 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. Bu durumda site yönetimi ile iletişim sayfasından temas kurabilirsiniz. Durumu bildirdiğiniz takdirde içerik derhal silinir.
Sitedeki yazı, resim vb. materyalleri (Ç)alıntı yapanlara da bir çift sözüm var: "yarım aklınızla çeyrek fikirler üretip saçma sapan işler yapmayın(!)".