Facebook`a nasıl kayıt olunur?

26 Aralık 2008 Yazan Recep Yılmaz   Kategori Genel

Dünyaca ünlü sosyal bir site olarak nitelendirilen facebook.com ülkemizde hayli bir ilgi görüyor. Herkes facebook.com’a üye olmak istiyor ama nasıl kayıt olacağı hakkında tecrübesi az olan insanlar sıkıntı çekiyorlar. Bu yazımda facebook’a nasıl kayıt olunacağını resimli olarak sizlere göstermek istiyorum.

Facebook’a Üye Olmak?

1- Öncelikle www.facebook.com adresine giriyoruz. Buraya tıklayarak siteyi açabilirsiniz.

2- Site açıldıktan sonra karşımıza alttaki resimdeki gibi kayıt olma formu geliyor.

3- Adı Soyadı, E-Posta Adresi, Yeni Şifre, Cinsiyeti, Doğum Günü bilgilerini doldurduktan sonra “Kaydol” tuşuna basın.

4- Bu noktadan itibaren facebook’a üyeliğiniz tamamlanıyor. Şimdi profilinizi düzenlemek kalıyor. Ve tabiki resim yüklemek. Kaydol’a bastıktan sonra facebook’un sizi yönlendirmeleriyle profil ayarlarını ve resim yüklemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sayfa 1 - 11


Bu internet sitesinde (recepyilmaz.web.tr) yer alan içerik tamamen bilgilendirme, tanıtma amaçlıdır. Hiçbir telif hakkı içeren dosya internet sitesinde (recepyilmaz.web.tr) barındırılmamaktadır. Eğer telif hakkı barındıran yazı, dosya vb. gibi içerik varsa veya bu içeriklere bağlantı verilmişse ve bu içeriğin kullanımından kaynaklanan hukuki bir durum teşkil ederse tüm yasal sorumluluk içeriği kullanan kullanıcıda ve bağlantı verilen internet sitesindedir. Bu tür içerikleri 24 saat içinde bilgisayarınızdan silmeniz önerilir. Bu gibi durumlarda internet sitesi (recepyilmaz.web.tr) sorumluluk kabul etmemektedir. Size/kurumunuza ait telif hakkı doğuran bir yazı, dosya vb. gibi içerik olduğunu düşünüyorsanız 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. Bu durumda site yönetimi ile iletişim sayfasından temas kurabilirsiniz. Durumu bildirdiğiniz takdirde içerik derhal silinir.
Sitedeki yazı, resim vb. materyalleri (Ç)alıntı yapanlara da bir çift sözüm var: "yarım aklınızla çeyrek fikirler üretip saçma sapan işler yapmayın(!)".